• Новости
  • Гражданам
    • Школа кибербезопасности
    • #ЖабаГадюку
    • Корисне про платежі
    • Заявить об инциденте
    • BlackList EMA
    • Білий список
    • Глоссарий
  • Здолай шахрая
    • Політика приватності
    • Переможцi
    • Відгуки
  • Бизнесу
    • EMA Academy
    • AntiFraud HUB
    • Open API Group
    • Законодательство
    • EMA Events
    • Конференции
    • ФБРиК
  • Про нас
    • Международное сотрудничество
    • Партнеры
    • Проекты
    • Совет Ассоциации
    • Вступить в ЕМА
    • Члены
    • Документы
  • Контакты
Гражданам Школа кибербезопасности Топ-5 шахрайських схем 2019

Мошенничество в интернет Соцінженерія

Топ-5 шахрайських схем 2019

Топ-5 шахрайських схем 2019

Початок року – традиційна пора для підсумовування справ минулорічних і публікації топ-списків. Публікуються найпопулярніші кольори чи імена, найкращі футболісти за версією ФІФА отримують Золотий м’яч, а найкращі фільми за версією Американської кіноакадемії – золотий «Оскар».

Маємо свій рейтинг топів і ми – список шахрайських схем, що були найпопулярнішими і найнебезпечнішими у минулому році. Цікавий він не лише з точки зору минулорічної статистики, але і тим, що певною мірою прогнозує тенденції на новий рік.

5. Фіктивні кінотеатри

Фіктивні кінотеатри

Ви ж помітили помилку в назві кінотеатру на зображенні?

Це нова для України, але дуже вже популярна в РФ, та відкатана там схема. Наприкінці 2019 року вона з’явилася і в нашій країні і вже поширюється тут як вірус.

Ми вже згадували цю схему у статті «Романтична шахрайська п’єса для месенджера», тому, якщо коротко, то суть її така: на сайті знайомств чи у месенджері, «приваблива дівчина» (яка насправді – непривабливий шахрай) знайомиться з романтично налаштованим чоловіком і пропонує йому провести вечір у спеціальному романтичному «кінотеатрі на двох».

Якщо жертва-парубок погодився, то «дівчина» надсилає йому, спеціально створений сайт «для бронювання сеансу». Сайт виглядає досить правдоподібно: крадені у реальних кінотеатрів зображення, фіктивні відгуки, адреси вказують на реальні ТРЦ у великих містах.

Якщо жертва ретельно не перевірить сайт, не зрозуміє, що таких кінотеатрів не існує за вказаними адресами та не збагне те, що усе це від початку до кінця брехня і  шахрайство, то відправить кошти «за бронювання» на картку шахраям, а «дівчина» зникне так, як і з’явилася.

А РФ тим часом ця шахрайська схема пішла далі – там було створено фейковий «Державний драматичний театр імені Белякова». Думаємо, що за пару місяців чогось подібного варто чекати і в Україні.

Уважно перевіряйте вік та термін реєстрації сайтів «кінотеатрів», їхню репутацію, наявність у Чорному списку шахрайських сайтів ЄМА  та їхні фізичні адреси.

4. Псевдоагенції з працевлаштування

Псевдоагенції з працевлаштування

Схема проста: вам пропонується нескладна, але, як правило, не потребуюча особливих вмінь та досвіду робота та непоганий за це заробіток. Ви відправляєте копії документів, селфі з паспортом, та (або) сплачуєте «за послуги» агенції чи «щоб довести свою порядність».

Якщо ви ще не здогадалися, то ніякої роботи вам ніхто не надасть. Усі ці вакансії – неіснуючі. І пів біди, якщо ви втратите лише «комісію за працевлаштування». Набагато більша небезпека криється у тому, що через свою необачність із селфі з документами, вам доведеться пояснювати якій-небудь кредитній організації (і не одній), що швидкий кредит, який на ваш паспорт оформлять злочинці, брали не ви, а невідомо хто. Крім цього, шахраї можуть використати це селфі і для інших видів шахрайства від вашого імені. Наприклад, прикриватися вашим паспортом на шахрайських сайтах.

Бережіть не тільки сам паспорт, але і його копії, – не надсилайте їх невідомим людям! Ніколи не надсилайте «роботодавцям» селфі з паспортом!

3. Акції «Лайк року»

Акції «Лайк року»

«Ежесезонная премия Лайк года», «Всемирная акция Счастливый лайк», «Международная премия Лайк года»… Неймовірно, але деякі прості та наївні користувачі соціальних мереж готові вірити у те, що за давно забутий Like, який вони поставили десь сім-вісім місяців тому, їм може випадково нараховується грошовий чи речовий приз. Лишилося його тільки забрати…

Натиснувши на кнопку, майбутня жертва шахрайства дізнається, що грошовий приз вона отримає з США, але банк в Америці не може надсилати гроші напряму в Україну. Тому, потрібно швидко сплатити «комісію за конвертацію». Все.

Не існує жодних наперед сплачених комісій. Організатори подібних акцій завжди сплачують усі комісії і податки самостійно, утримуючи їх з вашого виграшу.

2. Автолохотрони

Автолохотрони

Протягом другої половини 2019 року до списку шахрайських сайтів Black List EMA внесено 107 так званих «автолохотронів», що становить близько третини усіх шахрайських сайтів занесених до списку. Це свідчить про неабияку популярність цього виду шахрайства серед громадян України.

Діють шахраї, як правило, під виглядом нікому невідомих платіжних систем, розсилаючи СМС-повідомлення про виграш автомобіля у «акції».

Засліплений несподіваним щастям громадянин поспішає зареєструватися і виконати прості інструкції «доброї фірми»: 1. Відправити копії паспорту та ідентифікаційного коду на електронну адресу; 2. Сплатити 1% «державного податку на виграш».

Якщо жертва виконає ці інструкції, то далі буде: 3. Сплатити міжбанківську комісію; 4. За послуги юристів; 5. За мокрі печатки; … і так до кінця… поки гроші у жертви не скінчаться.

Буває навіть так, що жертва так сильно увірувала у виграш, що платить ці вигадані комісії грошима взятими у кредит. Детальніше – читайте тут.

Уважно перевіряйте вік та термін реєстрації сайтів, їхню репутацію та наявність у Чорному списку ЄМА. Ніколи не надсилайте неперевіреним сайтам копії своїх документів. Крім того, податки на виграш ніколи не платяться наперед. Їх завжди сплачує сам організатор акції вираховуючи із суми виграшу!

1. Найграндіозніше опитування 2019

Найграндіозніше опитування 2019

Цей вид шахрайства розповсюджується соціальними мережами під виглядом Інтернет-опитувань, за проходження яких майбутня жертва може отримати грошовий приз.

Пройшовши таке опитування та відповівши на декілька простих запитань, ви отримаєте повідомлення про те, що вам нараховано «виграш». Лишилося тільки «сплатити податок та комісію», «послуги пересилки поштою» або «закріпити виграш» шляхом переказу на вказаний рахунок.

«я  увидела рекламу о прохождении опроса за деньги.  И втянулась в нескончаемую оплату комиссий: за аренду ячейки, за подтверждение аренды ячейки, очень много всяких комиссий. Клюнула на все из-за отзывов, которые мне показались правдоподобными…»

Неможливо заробити великі гроші на опитуваннях! А якщо хтось таке запропонує, то це завжди буде шахрайство! За прості опитування якщо і платять, то дуже і дуже символічну суму, а зазвичай, окрім як на просто подяку чи символічну знижку при майбутній покупці, за витрачені на опитування 2-3 хвилини часу, не варто і розраховувати.

Будьте реалістами! Будьте пильні!

Поделиться с помощью

другие материалы

Гроші за лайки

Якби шахраям давали Оскар за найкращу схему видурювання коштів у громадян, то ць...

Угон акаунтів у соціальних мережах і месенджерах

Кібермародери зламують акаунти користувачів у Facebook, Instagram, Telegram, Vib...

Шахрайство з грошовою допомогою

В месенджерах та соцмережах  кібермародери під виглядом міжнародних організацій,...

Шахрайські розсилки «Вам посилка»

Kовідний період 2020-2021 років серйозно змінив наше ставлення до онлайн-покупок...

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА

2025 © Всі права захищені.